Trest smrti

Kategorie >>Různé>> Trest smrti


Mizici se objektivně podívali na stav dnešní takzvanì svobodné, demokratické a lidské společnosti, momentálně vzhledem k odsouzení Sadáma a jeho blízkému zabití. Sadám je pro tento článek jak ušitý. Soudem byl uznán za vinného, pravděpodobně není pochyb o jeho vině. Otázkou je adekvátní trest. Mizici.com uznávají jako maximální trest - doživotí za mřížemi, jiný si nikdo ani bývalý diktátor a prezident nezaslouží.
V případě, že stát chce mermomocí uplatňovat absolutní trest, je trestuhodné jeho provedení. Vezměme si důvod proč propadá člověk hrdlem - vražda, tedy pan A sebral panu B život. Jediná spravedlivá možnost, jak sprovodit pana A ze světa jest jeho "demontáž" na chirurgickém stole a použítí tkáně pro pana C, paní D, atd. Tím by pan A alespoň částečně kompenzoval bezpráví, kterého se dopustil. Ovšem řešní pouze pana A poslat na onen svět, jeho tělo otrávit jedem, spálit elektrickým proudem, prostřelit srdce či podobné tresty je velmi nesprávné.
My jsme ovšem pObrázekro řešení jiné, výše uvedené řešení je vhodné pro státy s lidsky nevyspělým obyvatelstvem či vládou jako jsou některé islámské státy, USA, Čína, apod. Naše jinačí řešení je jiné viz. následující úvaha. Místo, aby byl pan A odsouzen k trestu smrti, bude pan A odsouzen k práci do konce života. Pan A by tak byl prospěšný mnohem více, než pokud by byl pouze odstraněn, velkou část hodnot, které by pan A vyprodukoval by mohla být použita pro kompenzaci rodině pana B, část pro životní potřeby pana B a část by byla směřovaná instituci, kde pan A pracuje. Nemá cenu se zde zabývat provedením tohoto řešení, pouze principy správnosti. Toto řešení má výhodu vyloučení nenapravitelných justičních omylů, kterých se odehrála celá řada.
Tyto řešení se mizici.com, respektive autor tohoto článku, zavazuje odeslat poštou s požadavkem odpovědi vládám, které aplikují trest smrti. Těchto zemí je dle dostupných informací k dnešnímu datu 87. Bude to proces zdlouhavý, ovšem dle našeho názoru jde o dobrou věc, ikdybychom nic nezměnili.
O postupu budeme informovat, vládám bude nutné rozeslat podrobnější úvahy, než jak jest nastíněno v tomto článku. Problém bude v některých případech překlad.
Pouze doufáme, že na nás nepošle daná vláda zabijáky či nám nepošle zpět nějaký výbušný balíček.

První stát bude USA.

Případné připomínky přivítáme.
Vloženo: 30.12.2006 18:11
Přečteno:3039
Autor: David Mizera

Hlasů: 7 Hodnocení(jako ve škole): 3.43
 

Komentáře (2)

   -     Nový Komentář
Autor:
 Barbar
Datum:
  03.01.2007 18:00:49
reagovat
Nesouhlasim.
Autor:
 David Mizera
Datum:
  04.01.2007 09:45:56
reagovat
kazdej ma svuj nazor, neberem nikomu jeho nazor