Lezečky Rock Pillars MOAB

Kategorie >>Recenze>> Lezečky Rock Pillars MOAB


Tadlenc recenze vznikla především díky koderoj, co je sem tam na vodpočinku :), pač sem k narozkám, svátku za několik sezón, co si takle nedáváme dárky, dostal lezečky (lezečky jsou boty pro horolezce na skálu či stěnu). Lezečky jsou značky Rock Pillars a jemnovitě MOAB.
Firma Rock Pillars je firma, která má základnu na adrese RP Komponent, s.r.o.,Bělá Pod Bezdězem, 294 21 (telefon 326 701 409). Firma založili v Rusku mužici, co lozili po skalách a expandovali taktéž k nám. Tudíž nýbrž a jelikož se tedy boty vyrábějí u nás, za což můžeme být rádi.

Pár technickejch detajlů o botkách pro technický člověci dle výrobce a to doslova:
* Přírodní štípenka 1,8mm
* Barva rezavá/šedá
* Bavlněná podšívka
* 2 nazouvací poutka
* Obsázka 2,5 mm VISION 228
* Mezistélka 1,3 mm TRONIFLEX
* Kopyto STANDARD
* HmotnosObrázekt – velikosti 7 UK: 440 g
* Vrchní materiál: Kůže
* Podešev: 4 mm VISION 227
* Velikosti: 3-13 UK

Plus výrobce doporučuje cenu kolem 1400 Kč.

Je to lezečka univerzální, kotníčková a příjemně překvapila při používání. Za tudlenc cenu člověk nečeká ani od českých výrobků takovou kvalitu. Podle mých zkušeností má bota uplně perfektní přilnavost k materiálu, na pískovec sedne jak moucha na lep nebo se lepí na stěnu jak ruskej programátor Smetanine na cédéčko.
Standartně si člověk musí vytrpět začátky s novou botkou, než se roztáhne. Je proto důležitý mít na paměti, že bota nebude tlačit celou dobu a bolest bude později odměněna perfektním polezením. Botka je šněrovací, což má zpočátku trošku nevýhodu, pač ji musíte pořád nandávat a sundávat, pokud nechcete mít z nohy fašírku. Později člověk nesundává lezečky tak často a zjistí, že šnerování perfektně obepne nohu a na plochu tedy působí stejná tlaková síla. S vnitřním povrchem jsem u mé boty neměl problém, necítil jsem žádný hrbol či nerovnost, takže se nestalo, že bych měl puchýře. Že je noha kotníčková by si měli ohlídat zejména lidi s problémama s kotníkama, třebas lidi co trpí často vymknutým kotníkem. Nebo lidi, co jsou těžký a nemají ve zvyku kotníky namáhat mimostřednou silou (excentrickou :). Takovými lidmi jsou plavci, lidé,
co posilují atd. jo a traktoristi, kečuk a trabikára.
Po nějaký době používání se bota nerozlepila, nemá povolený žádný švy, kumová styčná plocha není vydřená (a to jsme lozili i na železo-betonové stěně ve Strašnicích). Kůže není nikde narušená či nějak extra odřená.
Bota je celkem pěkně vyrobena, někomu bude vadit lepidlo, které zaplácalo i kus kůže kolem kopyta, na funkčnost to vliv nemá, takže mě to je u prdele. Celkově za tudlenc cenu hodnotím jako zatraceně povedenej výrobek, kerej je navíc českej, takže mám radost.
Haleluja, seru na vás du domů.
Respect my authority (Eric Cartman)
Vloženo: 15.01.2007 01:27
Přečteno:3372
Autor: David Mizera

Hlasů: 5 Hodnocení(jako ve škole): 2.4
 

Komentáře (4)

   -     Nový Komentář
Autor:
 stepan
Datum:
  15.01.2007 15:08:59
reagovat
Kdybych něco recenzoval, určitě k článku přidám fotku. A neříkej, že nic nerecenzuji.
Autor:
 David Mizera
Datum:
  16.01.2007 01:13:49
reagovat
fotka je i je nahrana, ale musi ji tam martin dat ;), brzo bude novy admin prostredi, zatim to je komplikovany
Autor:
 stepan
Datum:
  22.01.2007 10:20:05
reagovat
lezečky jsem měl na nohou pouze jednou, nepochopím jak si muže někdo užívat sport s botami o dvě čísla menší
Autor:
 dm
Datum:
  24.01.2007 20:07:00
reagovat
zvyknes si vole :) a boty tez