Recenze mobilu Nokia 1100

Kategorie >>Recenze>> Recenze mobilu Nokia 1100


Mobilní telefon od firmy Nokia řady 1100 jsem si koupil asi před rokem a půl v Anglii po té co mi na konzertu Jarky Nohavici záhadně vyklouzl Sonny Ericsson z ruky a už se nikdy neprobrobudil.

Můj výběr byl jednoduchý, koupit nejlevnější mobilní telefon, který mi na těch zbylých pár měsíců postačí a zároveň splní svoji primární funkci to je komunikace s okolním světem. Vybral jsem si ho mezi hromadou low-endových telefonů, protože oproti jiným v má v sobě zabudovanou svítilnu, která Vám v mnohých situacích, kdy si nevidíte ani na špičku nosu, určitě pomůže. Za to dávam extra bodík do konečného hodnocení.

Pořizovací cena byla necelých 25 liber (cca 1000Kč v ČR se cena pohybuje okolo 1300Kč ). Za tuto cenu jsem nečekal žádný technologický zázrak a mé neočekávání také bylo splněno. Kromě nabíječky a návodu, jak správně používat mobilní přístroj, nebylo v balení již nic více. Velikosti telefonu jsou dá se říci v celObrázekku přijatelné.

Parametry mobilního telefonu Nokia 1100:
* Hmotnost: 86 g (s baterií Nokia BL-5C - baterie Li-Ion)
* Rozměry: 106 mm x 46 mm x 20 mm
* rozměry displeje (mm) 27x21
* rozlišení černobíleho displeje (bodů) 96x65
* pohotovostní doba (hod) 400
* provozní doba (minimum) 257
* provozní pásma 900/1800

Zároven mě také velmi potěšila provozní doba baterii. Jelikož nepatřím k lidem kteří denně hodiny telefonují, ale tu a tam napíšou sms a zavolají kamarádům jak jde život, či jestli je jejich milá v jináči, tak telefon nabíjím maximalně jednou za 8-10dní. Vyrdži baterií kladu u low-end řady mobilů kladu vysokou váhu a zohlednil jsem ji i tentokrát ve svém pomyslném hodnocení.

Mezi základní funkce, které Nokia 1100 obsahuje patří budík, upomínky(pouze omezena kapacita, tuším že kolem 10ti ), kalkulačka, vibrační vyzvánění, skladatel vyzváněcích tónů, stopky a odpočítávání času. Další "vychytavky" například celodisplejové animované spořiče obrazovky či automatický zámek klávesnice zde snad ani nemá cenu uvádět.

Pohrabete-li se chvíli ve vnitřnostech telefoniho softwaru naleznete i 2 hry. První z nich je dnes již klasická nudu zahánějící hra Snake II a druhou z nich je méně známa hra Snake Impact + ( vesmírná střílečka ).

Co v tomto mobilním aparátu určitě nenaleznete je posílaní MMS či HSCSD,EDGE, WAP. Veliká škoda je, že telefon neobsahuje ani IrDa či Bluetooth. Za to nekompromisně strhávám bodíky dolů.

Hodnocení:
jako low-end řady mobilů mu v této kategorii uděluji 7,5 bodů + 1 extra bod za svitilnu = 8,5 bodů z 10

Vřele ho doporučuji nenáročným uživatelům, kteří žijí stále v duchu toho, že telefon je tu od toho aby se s ním dalo telefonovat a ne dělat blbůstky( jako např. fotky ). Vhodný je též pro jedince, kteří navštěvují zakouřené podniky, jelikož při jeho odcizení Vás pořízení stejného telefonního přístroje nezrujnuje. ;)

Závěrem snad jen ještě říci, že mobilní telefon Nokia 1100 předčil mé očekavání, které jsem do něj při nákupu vkládal a vesele mi slouží a (dej mi pan bůh pevnou ruku při dalším konzertu) ještě pár měsiců sloužit bude!

Výrobce: www.nokia.cz/phones/1100/main_features.php
Vloženo: 03.02.2007 18:48
Přečteno:2995
Autor: Martin Mizera

Hlasů: 8 Hodnocení(jako ve škole): 1.63
 

Komentáře (0)

   -     Nový Komentář