Desideria

Kategorie >>Různé>> Desideria


Mé seznámení s kapelou a pohled na kapelu Desideria:


Nu proběhlo při pravidelných návštěvách bubeníka Zdendy na Strahovských kolejích, ve zkušebně, kde Zdenda objevoval krásy hlukostroje názvu buben.


Po nějakým čase byl objeven ve zkušebně, ač již déle seznámen při zlobení, zkušeným podroušeným okem Chalesovým. Tak nějak se tam začala čím dál častěji objevovat Katka, zpěvačka a původně mám celkem jasnej pocit i sem tam kytaristka. Nu tak se tak nějak dali rozumně do kupy a začli hrát. Původně nic extra, ale zajímavá hudba, postupem času začli být poslouchatelnější. Katka má dost výraznej hlas, sem tam jí ujíždel do jiných tónin Obrázekf" alt=":)" title=":)" />.


Kapelka vyhodila Zdendu, čímž mě nasrala až hrůza. Největší fanoušek Joska mě opět přesvědčil o nutnosti příležitostných přepadových návštěv koncertů, spojených s umírněnou konzumací šílených množství piv. Tudíž jsem na ně opět nezanevřel.


Kapelka hrála hodně pěknou hudbu, trnem v oku mi ovšem byl bubeník, původně ze svinskýho vytlačení Zdendamana, později začal být profesionálním trnem v oku - začal hrál natolik dobrý sólíčka, vyrávky a předělal původně ne tolik až nedokonalé bubenické party na představení jednoho muže - bubeníka a zbytku kapely, umění jednotlivých členů bylo značně nevyrovnané.


Kapelka vyhodila sebe sama po nejhnusnějším koncertě, co jsem kdy slyšel (hnusnějším než, když improvizoval Pepé tajně Orlíky a antiskinhead Zdendaman jej doprovázel Karlem Gottem, tušíc paličku v Pepého ledvině :) ). Týden a půl před finále Times bent cap, nebo jak se to menovalo, vyměnili zpěvačku, která nestihla umět ani slova. Nu posrali to pěkně, od té doby začli znovu, Katka se naučila hodně pěkně zpívat a Chales podává stabilně silný výkony, slabě podporované různými moky a amoky.


Sestava se sem tam doplňuje, vyplňuje a tak podobně. Poslední chvílí to vypadá na stabilnější budoucí sestavu, takže doufejme, že se bude možné těšit na příjemný koncertíky.


 


UPDATE : Namísto Katky přišla zpěvačka Zuzka Janiššová.


 


Takže to byl můj pohled na kapelu, je přirozeně subjektivní a ani bych jej jinak nepsal. Haleluja.


 


Oficiální historie kapelky (psal Chales):


srpen 2003


Desideria vznikla z jednoho inzerátu a spousty volného času studenta žijícího na koleji.... to Karel (kdysi lídr již zaniknuté plzeňské crazy-metalové legendy "Jack The Ripper") objevil inzerát "začínající zpěvačka hledá kapelu.." a spolu s Katkou na první schůzce odhadli vznik kapely hrající melodickou hudbu v rychlém tempu s ženským vokálem, částečně podporovaným druhým hlasem.


 


září 2003


Již jako kapela začíná Desideria zkoušet na strahovských kolejích v sestavě Katka (akustická kytara), Karel (elektrická kytara) a Zdenda (bicí). Vznikají první písně budoucího repertoáru - Sand, Falling into Grass, Legacy, Recently, Invitation a Flowers on the Grave


 


prosinec 2003


Do kapely vstupuje kytarista David z kapely Perfect Storm, Karel si kupuje baskytaru a Desideria poprvé vystupuje na festivalu "Hemp Without Lamp" v Planici u Klatov


 


leden 2004


David přivádí klávesáka Matěje, kapela zkouší dvakrát týdně....


 


únor, březen 2004


Ve velmi plodném období vznikají některé zásadní songy - Revelation, Bastien, Dragon…


 


duben 2004


Vzniká první oficiální nahrávka Desiderie! Ve studiu Mlejn je pořízena jako "živá" za jedno sobotní dopoledne... Nahrány byly skladby Revelation, Bastien a Recently


 


květen 2004


Desideria vystupuje na letním festivalu v Plasích jako předkapela Dogy..


 


srpen 2004


Týdenní soustředění na Davidově chalupě v Kozlech v Českém středohoří stmeluje jednotlivé členy a přináší další nové skladby: Povídej, Netopýr, Desert a Matějovo klávesové intro pro zahajování koncertů... Zvuk Desiderie postupně dostává obrysy. Zdenda zprovozňuje webové stránky desideria.eq.cz. Vše se děje za výrazné pomoci Davidových rodičů, kterým patří velký dík (i pro následující cca roční období velmi silné podpory).


 


listopad 2004


Po několika úspěšných koncertech v pražských klubech (Batalion, Guru) Desideria vítězí ve čtvrtfinále soutěže TBC. S jednotlivými členy je natočen a odvysílán patnáctiminutový rozhovor pro rádio Akropolis.


 


prosinec 2004


Přichází nový bubeník Martin z kapely Pessimist Zdendovo "nemetalové" pojetí hry začíná být trnem v oku fanoušků a Zdenda kapelu opouští. Repertoár se zužuje, písně Recently a Falling into Grass se již nehrají. Martinova bubenická profesionalita posouvá kapelu mezi respektované.


 


duben 2005


Desideria začíná nahrávat ve studiu Dobříš. Pravidelně vystupuje v přeplněných pražských klubech (Modrá vopice, Klamovka...) a ve východních Čechách se spřátelenou speed metalovou kapelou Scelet.


 


červen 2005


Martin, David a Matěj se shodují na výměně zpěvačky a nachází Andreu, která způsobí, že Desideria na nejbližším koncertě v pražském klubu Wagoon předvede nejhorší vystoupení za dobu své existence, což vyústí v její vyhazov a v odchod Matěje, Davida a Martina. Karel a Katka po krátké domluvě začínají znovu dávat Desiderii dohromady. Na webových stránkách nastává kydání anonymního hnoje na všechny členy.


 


červenec 2005


Přichází nový kytarista Honza Císař z Deliqentu. Výběrová komise ve složení Karel a jeho slečna Deniska jej cejchuje prospěšným kytaristou po vycucnutí cca osmi dvanáctek v podniku "Mrtvá ryba"


 


srpen 2005


Desideria má opět bubeníka! Tentokrát s vyjimečně silným úderem... Petr Eliáš z černošické kapely Preweet vnáší do hry metronomickou přesnost a nevídanou razanci velkého hráče.


 


září 2005


Čtyřdenní soustředění v Krušných horách (Katka, Karel, Honza a Petr). Definitivně je zavržena píseň Bastien, ale za to je výrazně vylepšeno Recently.


 


říjen 2005


Desideria je kompletní! Do kapely vstupuje klávesák Sergej a přináší sebou hudební nadhled zkušeného pianisty. Kapela zkouší částečně u Petra doma a částečně na strahovských kolejích, kde ale podmínky překračují poslední únosnou mez. Píseň Povídej dostává zásadně propracovanější vizáž pro klávesový i kytarový part.


 


prosinec 2005


Vzniká píseň Sinister a začíná se zkoušet ve zkušebně v Radlicích. Podmínky jsou stále špatné, ale pravidelnost zkoušek kapele prospívá...


 


únor 2005


Místo Petra přichází nový bubeník Viktor z kapely Mej Dej. Petr odchází po vzájemné domluvě v jedné ze smíchovských hospod a nadále patří mezi vždy vítané přátele kapely.


 


březen 2006


Kapela se nastěhovala do žižkovských zkušeben za lepším bubenickým zázemím a Viktor se velmi rychle adaptuje do nového působiště. Katka skládá první pomalou píseň Desiderie Journey...


 


duben 2006


Pětidenní soustředění opět na samotě v Krušných Horách. Na půdě stodoly mezi krovem, špínou a lahváčema se zkouší od rána do večera a mezi tím Viktor nahrává bicí k písním Recently a Povídej na dva mikrofony v naději, že se zvuk později trochu poladí a pročistí... vzniká píseň Pád a Viktorova novota z trochu soulflyového soudku....


 


květen 2006


První koncert! V černošickém klubu "Kino" (konečně) se Desideria představuje veřejnosti po roční pauze spolu s kapelou Bublifuck před asi sedmdesáti návštěvníky...


 


červen 2006


Spolu s vystoupením na rakovnickém deathmetalovém festivalu odehraje Desideria po roce opět koncert v Praze tentokrát se spřátelenou kapelou Arawen v klubu Hells Bells pro asi padesát nadšených návštěvníků....


 


srpen 2006


Letní okurková sezóna vytváří Honzovi dostatek času, aby domíchal nahrávky písní Recently a Povídej a zprovoznil doménu www.desideria.cz a konečně to začíná nějak vypadat.


 


 
 


Styl hudby:


Jak který složení kapely, momentálně asi melodic metal, něco Nightwish apod.


CD: Zatím jen pár písniček tady na webu, viz. odkaz či na desiderii, Cd ale jistě ukuchtí. Písně byly sehrané, taktéž kapela, rozpad byl ovšem rychlejší než smrt.


 


Kontakt pro koncerty, rauty apod.: Karel Kraml, 774 859 089, karelkraml (zavinac) yahoo (tecla) co (tecka) uk


Web: http://www.desideria.cz


 


MP3 ukázky


 


Nejbližší plánované koncery:


07/02/08

Praha - klub Bunkr

Her Majesty, Self Defence


 


 


Odehrané koncerty v sestavě bez Zdendamana:


29/12/08

Praha - klub Kain

Nightwish Revival

27/12/08

Praha - klub Exit Chmelnice

Salamandra, Deliqent a další

22/11/08

Praha - klub Bunkr

Winterstorm, Second Chance

19/09/08

Praha - klub Exit

Winterstorm, Biting Noise

31/05/08

Černošice - klub Kino

Second Chance

19/01/08

Praha - Exit

Winter Metal Attack 2008

15/01/08

Praha - KAIN

Power 5

06/12/07

Praha - Matrix

MFF Fest

15/12/07

Přerov - RC Šuplík

Second Chance

10/11/07

Praha - Matrix

Skutečná liga - II. semifinále

20/10/07

Liberec - RC Opera

Second Chance

26/10/07

Praha - Matrix

Memoria

6/10/07

Praha - Akord

Second Chance, Preludium

18/08/07

Praha - Matrix

Slutečná liga - vypařovací kolo

16/08/07

Praha - XT3 (ex-Guru)


28/07/07

Plánice u Klatov

Lampa v háji - festival

09/06/07

Nová Ves u Nalžovic


12/05/07

Praha - Mlejn

Lammoth, Arogance

09/02/07

Praha - Mlejn


15/01/07

Praha - XT3 (ex-Guru)

soutěž jakási...

14/12/06

Praha - Velvet

Nightwish (Praha)

17/11/06

Liberec - RC Opera
02/11/06

Praha - KD Prosek

Leech

28/10/06

Praha - Velvet

Noir, Atellier 11

27/10/06

Praha - Motoráj

Annabel

14/10/06

Sázava - Shambala u Labutě

Silverstone, Nikde Nikdo

13/10/06

Praha - Modrá Vopice

Doktor Triceratops, Empire

15/06/06

Praha - Hells Bells

Arawen

10/06/06

Rakovník - klub Letiště

Elmsfire, Stigma a další

09/06/06

Černošice - klub Kino

BublifuckSouvisejicí články
Lampa v háji 2012 - Plánice u Klatov
Hybaj Ho! Divadlo Alta
Simon and Garfunkel Sound of Silence lyrics - text
Faidon - koncert v Kainu
Hybaj ho! Festival Česko-Slovenského součastného tance, Alta.WD lux
Foto z koncíku Desiderie v Kainu, 26.09.2009
Koncert dnes v Kainu - Desideria, Interitus, Dekadence
Dopis Tarje Turunen, bývalá zpěvačka Nightwishukradeno ze stránek
Desideria novější mp3 ke staženíSinister a Journey
Koncert Desideria - Kain, PHA úterý 15.01.2008Přijďte v hojném počtu, levné, doporučuju
Videoklip Vyčůrat a spátkamera David Mizera :)
Lampa v Háji u Klatov 08Plánický festival tuto sobotu
Lampa v Háji u Klatov 07Plánický festival tuto sobotu
Experimentální jatkaDokud neuslyšíš, neuvěříš.
Vyčůrat a spát - V.A.S.Představení kapely.
Vloženo: 14.03.2007 20:10
Přečteno:4377
Autor: David Mizera

Hlasů: 5 Hodnocení(jako ve škole): 1.8
 

Komentáře (0)

   -     Nový Komentář