Mizici páchajó barabiznó

Kategorie >>Různé>> Mizici páchajó barabiznó


Napočátku všeho bylo slovo a to slovo nebyl bůh, pač a jenžto to byly peníze. Nojo, už je to tak. Ani bohu se moc nechce věřit, když nejni co do huby.
Pak se musí podplatit pár neůplatných úředníků a další podobný svoloče. Načež se sežene projekt, ne za standartní cenu kolem 120 000 Kč, jenžto jsme z chudého kraje, cena klesne na hodnoty řádově nižší, nejlépe žádné, pokud ti to někdo nakreslí v mezičase. Takže máme projekta. Pak uplatíme architekta města, hasiče, sousedi a jinej xindl.

Nu a nezbývá než začít.

Skrývka ornice.


Nejprv se skreje ornice, někam, aby nebyla vidět nebo aby byla vidět co nejmíň. Sejmout ornici stačí v mocnosti 30 cm, nejen, že to je povinný, ale i pro případné dosypání kadibudek a tak.. (normalizace neskončila pádem komančů, pokračuje vesele dál, načež nabrala neuvěřitelné obrátky, diktované ve formě norem a podobých zhovadilostí šílenými pány z ČNI a pány z Bruselu, jakožeby EU).

LavičkObrázeky - geodetické zaměření.


Nu a pak přinde geodet s teodolitem (takovej oráčecí přístroj, co přesně určuje a měří úhly a dá se s ním dělat spousty kousků). Geodet teda veme plán a podle plánu přimáčkne mravence za krkem dřevěným kolíkem v důležitejch bodech stavby, jako je např. roh baráku, studně, uložení rodinného pokladu a podobně. Povětšinou se tedy udělají lavičky, který určujou přesně rovinu stěny, viz. obr.2.

Obrázek
Vloženo: 08.11.2007 20:56
Přečteno:2368
Autor: David Mizera

Hlasů: 2 Hodnocení(jako ve škole): 1.5
 

Komentáře (0)

   -     Nový Komentář