LIBERALISMUS

Kategorie >>Různé>> LIBERALISMUS


Tímto považuju debatu o liberalismu za zahájenou. Pro leckoho budou názory šokující, ale to je demokracie ...

Hnedka si řekněme, že demokracie je nesmysl, demokracie není než politika soucitu, případně strachu či slabosti.

Budeme se zabývat totalitou, socialismem, církví, liberálními stranami, atp.

 

Jedna z mnoha různých definic liberalismu:
–François Bayrou

Nejsem zastáncem čistého - etického liberalismu, svoboda neexistuje, existuje vázanost. Budeme se proto asi v mnohém přít. Uvidíme, kam se dostaneme.

 

Ok, dost předmluv.

Jsem v anglii, o liberalismu se tu nedá ani v nejmenším bavit, ani nikdy nedalo (:) nu dle úhlu náhledu jde i o velice liberální systém, to se ale rozebere později z hlediska státu, vlády aspol. jako soukromé společnosti).

Začnu humorně .. vyhlášení státu GreenPeace viz. srandička http://www.greenpeace.org/czech/multimedia/galerie/fotogalerie_z_koty_718/vyhlaseni_statu_peaceland .

Paradoxní organisace zelení a různé strany zelených, ochranáři světa. Greenpeace se ještě nedá tak nic vyčítat jako jiným seskupením zelených lidiček, kteří zneužívají pod podrouškou zákonů mojich peněz. Mimo stát, jako největší prase zacházející s částí mojich peněz bez mého svolení... Nu copak naši sousedi, o atomu se jim ještě bude zdát. Ve kterém supermarketu se to dá koupit blok jaderné elektrárny? Nemají? Že nebude? A proč? Zaplatím, víc než korea.

 

 Známý český web - liberální institut.

 

Jinak mě napadlo, že bychom mohli začít prodávat pozemky na marsu, chtělo by to ovšem armádu.

 

 

 


Z dnešního IDNES (článek o skenrech těla, který mě jsou celkem jedno, protože nikdo nenutí nikoho cestovat jinou společností než vlastním letadlem..) :

 

Na co se můžeme "těšit" příště? "Zavedení čipů s osobními údaji, které bude mít každý člověk implantované pod kůží. Odhaduji, že to bude běžné do patnácti let," říká expert na informační technologie Vladimír Smejkal.

Tak s tím už problém mám, neřeknu, že, až mizici.com nabídnou implantaci čipů s výhodami, nepůjdu do toho. Ovšem státem nucený a kontorolovaný implantování čipů smrdí víc než dost.

Hádám, že v emérice jim to ale projde sněmovnou. Jediná země, kde to neprojde je asi anglie, doteď nemají jinou ID než pas či řidičák a bankovní kartu, průkaz o adrese je účet za plyn :). Dál to možná neprojde i u nás, protože se pohádají o něčem jiném, jako např. kdo za co může..

 

Ještě, že máme ten fotbal..

Ne nadlouho, už i tam nastanou omezení a to ty nejhorší - omezení volnýho pohybu hráčů. V anglii celkem průser, protože např. v chelsea hrajou snad jen 2 angláni a zbytek jsou top hráči z celýho světa, arsenal, manchester, .. Prej chtěj zavést max. 5 až 6 cizích hráčů v klubu, hmm... Sparta by tedy měla rychle nakoupit volné hráče, ať nekoupí drogbu třeba bohemka..


 

Člověk, co to má v hlavě v pořádku

http://www.youtube.com/watch?v=gPuq8MMSOy4&feature=related

hnedka na začátku, otázka křesťansko-židosvská společnost, až na ty blbosti o energii, ok.

 

 

 


Vloženo: 07.06.2008 21:12
Přečteno:2412
Autor: David Mizera

Hlasů: 1 Hodnocení(jako ve škole): 1
 

Komentáře (2)

   -     Nový Komentář
Autor:
 suz
Datum:
  07.06.2008 22:18:31
reagovat

co se stve, ze platis dane? nektery veci neovlivnis, jesteze ti zbyla svoboda mit nazor,to mozna taky jednou nebudes

Autor:
 DM
Datum:
  08.06.2008 05:51:42
reagovat
proc bych nemel mit? nazor je rozhodnuti cloveka, upaleny clovek mel nazor, za ktery se dostal pred koniasovo desatero. Nazor muzu mit vzdy, vnitrni svoboda nepodleha tobe, bohu, ..