Pár fotek letadel z dálky bez teleobjektivu

Kategorie >>Různé>> Pár fotek letadel z dálky bez teleobjektivu


Takže níže uvedené fotky patří podle mého ke kvalitě bléé.. Správně by se měl použít teleobjektiv kolem 400mm, filtr šedý a na první fota polarizační.


 


578_letadla_01.jpg


 


578_letadla_02.jpg


 


První dvě fota se nepoužil polarizační filtr, ono s oblohou by měl odstranit modrý nádech, záleží ale dost na úhlu dopadů paprsků na plochu filtru.


 


578_letadla_03.jpg


 


578_letadla_04.jpg


Druhé fota je zachraňování focení bez správného nastavení vyvážení bílé, podvozek měl obrovský rozdíl v kontrastu vůči obloze (zamračená obloha je o dost jasnější než obloha modrá). Tam jsem upravil kontrast, zaostřil okraje, vytáhl stíny azměnit vyvážení bílé na teplotu kolem 7000K, přičemž bych měl dát více, ale výsledek nebyl pěkný. Opět nebyl použit polarizační filtr, ale zde by příliš nepomohl, částečně by ztmavil oblohu, tím snížil rozdíl v kontrastu (dynamický kontrast).


 


A nakonec zvětšeniny - velmi nekvalitní díky úpravám zaostření a velkému přiblížení zároveň. Použito bylo pro jistotu meziuložení do tiff.


Zrnitost je patrná:


578_zvetsene_letadlo.jpg


 


U tohoto obrázku použitím černobílé vznikl efekt stáří... Old school Hollywood, jak by řekl Serj Tankien ze System of a down:


578_zvetsene_letadlo2.jpgSouvisejicí články
Porovnání Raw Therapee 3.0 a Gimp 2.6.12 pro Linux UbuntuFotka z berlina
Náměstí Míru, Praha, úprava v Gimpu
Focení vodopádu, tekoucí vody
Vloženo: 30.08.2009 21:07
Přečteno:3746
Autor: David Mizera

Hlasů: 2 Hodnocení(jako ve škole): 1
 

Komentáře (0)

   -     Nový Komentář