O statečném Svalvojovi

Kategorie >>Proza a poezie>> O statečném Svalvojovi


Bylo nebylo jedno království. Vládl v něm král Siloslav a ten měl tři dcery. Nejstarší se jmenovala Dřepomila, prostřední Tahomíra a nejmladší Benčislava. Obě první dcery byly již provdané za národní šampióny v powerliftingu, ale Benčislava ne a ne najít toho pravého. Ucházeli se o ni známí siláci i kulturisté zvučných jmen, ale ona si stále nemohla vybrat. Osud však rozhodl za ni. Jednoho dne si to do království namířil ohromný drak. Usídlil se ve velké jeskyni v horách, kde si hned dal zřídit posilovnu. Drak však byl robustně stavěný, pětitunový a potřeboval pořád jíst. Dělal proto každou chvíli nálety na vesnice v království a plenil stáda krav, aby do sebe dostal maximum proteinů.

Vesničané si stěžovali u krále, že takhle to dál nejde, když bude drak nenasytný tak jako nyní, v království vypukne hladomor. Král Siloslav se rozčílil, ohnul stokilovou činku v zubech a vypil kvapně proteinový koktejl. 'To si dovolovat nebude! Pozveme draka sem a domluvíme se, co chce a nObrázeka jak dlouho se zdrží. Doufám, že ne nadlouho, jinak ho zničíme!'

A jak řekl, tak se stalo. Král poslal posla za drakem, aby s ním vyjednával. Drak měl dobrou náladu, protože právě jedl krávu, co posledně ukořistil, a tak ochotně slíbil návštěvu u krále.

Návštěva však pro krále Siloslava znamenala nemalé finanční náklady. Drak si poručil, aby pro něj přivezli speciální kočár tažený nejméně deseti koňmi. Král tedy vyprvil cestovní kočár pro celou královskou rodinu, který používá pro výlety po království. Pak se ještě po poslovi zeptal, proč drak nepřiletí,ale drak mu odpověděl, řka, že je v objemu a každá kalorie dobrá. To král chápal, a tak příští den přijel kočár s drakem s nosností akorát pět tun a deseti koňmi přesně podle drakova přání.

Drak po příchodu do královského zámku užasl nad nádherným interiérem a Benčislavou. Král Siloslav pozval draka k prostřenému stolu a vyzval ho, aby mu vysvětlil, proč přiletěl, jak dlouho hodlá setrvat a podobně. Dak však krále vůbec neposlouchal, cpal se vepřovým, které dosud neochutnal a myslel na Benčislavu. Pak bez okolků požádal krále, jestli by mu Benčislavu nedal za sparingpartnerku. Krále rozčílila drakova nevychovanost a rozkřikl se na něj: \"Ani náhodou! Holka má před vdáváním a ne aby dělala sparingpartnerku drakovi!\" To zas namíchlo draka. Řekl: \"Tak si ji vezmu sám, ať chceš nebo ne!\" Zvedl se zprudka od stolu, roztáhl křídla a vznesl se do výšky. Chvíli to trvalo, protože drak sežral dobrých 30 kg vepřového, ale povedlo se. Ve výšce uviděl Benčislavu a hned se k ní rozletěl. Ačkoli byla Benčislava v běhu dobrá a v mládí držela několik juniorských rekordů ve sprintu na 100 a 200 metrů, proti drakovi neměla šanci.

Drak ji chytil a unášel do své jeskynní posilovny. Král p tom šoku hned vydal prohlášení, že kdo vysvobodí Benčislavu ze spárů toho arogantního draka, ten ji dostane za manželku. Drak to ovšem čekal a nad jeskyni pověsil ceduli s nápisem: \"Kdo bude chtít Benčislavu, musí mě porazit v páce! Kdo prohraje, toho sežehnu a sežeru (krav už moc nezbývá).
Hned se začali hlásit nejvyhlášenější siláci a armwrestleři v zemi, ale nikdo neuspěl. Drak všechny porazil, sežehl a snědl.


Zpráva o únosu princezny se donesla až do zpadlé posilovny na samé periferii království, kde v tu dobu trénoval neznámý, ale nadějný borec Svalvoj Osvalič. Tu novinu mu sdělil jeho sparing Masomil Sádlo, když Svalvoj pil svůj proteinový koktejl. Svalvoj byl velký vlastenec a když slyšel, že země je ve smutku, řekl si, že se pokusí porazit draka, ať je silný jak chce. Benčislavu sice nikdy neviděl, ale o to mu ani tak nešlo. Jak je země v úzkých, nedá se nic dělat, musí se na draka.

Hned jak přišel z posilovny domů, zabalil si batoh jídla a vyrazil do hlavního města ke královi, aby získal nějaké informace. Král byl celý smutný, na sobě měl černé tréninkové tričko a netrpělivě zvýkal proteinovou tyčinku. Každou chvíli se šel podívat do zámecké posilovny King´s Gym, kde trénovali siláci, kulturisti a armwrestleři na draka. Siláci, když viděli kolik se jich sjelo, uspořádali narychlo závody v powerliftingu. Svalvoj i když nevyhrál vylepšil si své osobní maximum v mrtvém tahu, pozvedl 350 kg. Po závodech si řekl, že nemá cenu cestu dlouho oddalovat, protáhl se, vypil proteinový koktejl a už se balil. Po cestě uviděl na zemi hromádku koňského trusu a na něm dvě mouchy. Blížil se k nim hladový chameleon. Svalvoj vytušil nebezpečí pro mouchy, sebral ze země klacek a hodil ho po nich. Mouchy odlétly pryč a chameleon měl po svačině. Svalvoj se k němu sklonil a řekl mu: \"Sorry, ale musíš si najít svačinu jinde.\" Chameleon odcházel znechucen páchnoucí hromádkou a nevydařeným lovem pryč.

Jak cesta běžela, blížil se Svalvoj k dračí jeskyni. Všude kolem se válely kosti od sežraných krav a tak věděl, že už je blízko. Přiblížil se blíž ke vchodu a co nevidí - drak supí na benči a nad ním se sklání krásná Benčislava, nejlepší fitnesska království. Svalvoje ten pohled tak uchvátil, že mu skápla slina do kaluže pod ním. Drak, který vynikal fantastickým sluchem zpozorněl a vrátil činku do stojanu. \"Že by další jdoucí na smrt?\" zachechtal se škodolibě. Tu vystoupil zpod sklaního převisu Svalvoj a řekl rozhodným hlasem: \"Jdoucí si pro vítězství draku! Benčislava u tebe jako sparingpartnerka dneska končí. Počítáš s tím!\" Drak se jen zasmál burácivým smíchem nad tou smělostí. Přisunul pákařský stůl před jeskyni a řekl Svalvojovi: \"Chceš se rozcvičit, nebo tě mam sežrat rovnou?\" a znovu se zasmál jízlivec jeden. \"Není třeba, rozcvičil jsem se v King´s Gymu a teď jsem čerstvý, ještě si dám tabletku amin a jdeme na to,\" odvětil Svalvoj. \"King´s Gym, tam jsem ještě nikdy nebyl...,\" dumal drak a už dával loket na stůl. Hned se ale probral ze zamyšlení a zařval na Benčislavu: \"Odstartuj nám to!\" Benčislava přistoupila lehkým krokem a hřejivě se usmála na Svalvoje, až se mu z toho zatočila hlava. \"Teď\" A už se tlačilo. Svalvoj zabíral jak mohl, ale ne a ne dostat draka z pozice. Drak se ale jen smál a dělal fóry: \"Už jsi zabral, nebo ještě mám počkat?\" nebo \"Přineste mi protein, než ho sežeru\", a tak podobně.

Pak ale zabral a skoro Svalvoje porazil, ale ten ještě držel ruku jen několik centimetrů nad stolem, odolávaje ohromné síle draka. Vtom přiletěly dvě mouchy. Ve vzduchu se na něčem domluvily a už podnkají nálet na drakovy oči. Drak po náletu much zamrkal, nechápaje co se děje a ztratil na vteřinku duchapřítomnost. To ale stačilo Svalvojovi, aby úplně zvrátil situaci. Díky zmátožení se z posledních sil položildrakovu pracku na stůl, až to zadunělo. Drak nevěřil svým očím. To se ještě nikomu nepovedlo. Drak však uznával pravidla fair play a přijal porážku od Svalvoje. A Svalvoj protože měl podnikavého ducha, nazval jeskynní posilovnu Victory Gym a hned si založil živnost. Draka jmenoval svým společníkem a začali vybírat vstupné do posilovny.

Král byl rád, že mu Svalvoj přivezl Benčislavu a hned jim dal vystrojit svatbu. Udělali obrovskou hostinu, překypující všemi živinami, vitamíny, minerály a každý mohl ochutnat novou řadu kreatinových suplementů značky King´s Nutrition, kterou vlastnila králova dcera Dřepomila. Jedlo se hlavně hovězí a pilo se hodně mléka od královských krav, které se vyznačovalo vysokým obsahem proteinů. Svalvoj pak provozoval posilovnu s drakem a pomáhal královi s vládnutím. Země pak pod jejich vedením jen vzkvétala a rozvíjela se.
Vloženo: 19.10.2006 18:40
Přečteno:2347
Autor: J_Dogg

Hlasů: 3 Hodnocení(jako ve škole): 1.33
 

Komentáře (1)

   -     Nový Komentář
Autor:
 dm
Datum:
  19.10.2006 23:47:26
reagovat
VÝBORNÝ