Jak mizici kopaj pařez

Kategorie >>Různé>> Jak mizici kopaj pařez


Minulé léto jsme s bratrem Martinem přijeli na chalupu krapet dřív než naši, kteří se zakecali u staršího pana souseda z vedlejší vesnice. No je taky docela možný, že to byla jejich nacvičená oficielní odpověď na naši otázku, kde byli, třeba to bylo i tak, že nedokázali ne moc starým Citroenem dojet martinovo velmi starou turbo kross trabikrávu. Nu jak sme tam čekali, nakrmili slépky a udělali standartní práce, nebyl již přesný plán, co dělat. Standartně se v létě tráví dopoledne sekáním trávy před domem za domem. Traktůrkuju já, protože Marťas nemá na traktůrek řidičák (odebral mu jej kamarád policajt za jízdu na sekacím traktůrku v opilosti) a taky nemá radost z řízení tak malých zdObrázekvihových objemů motorů. No a jak si tak jezdím před domem a sekám, vyloženě mě irituje nedo lépe řečeno sere jeden až tři pařezy, který musí člověk pracně obkružovat namísto, aby trávil čas odpočíváním u jiný činnosti. No tak jednou sme se teda s Martinem sešli, že si zajdem na pivo, kdybych věděl, jak to skončí, nešel bych s ním na pivo. Seděly tam v rohu holky, blbě po nás čuměli, já a Martin jsme tam pili a blbě taky čuměli. Abych neodbíhal od tématu, pojal jsem myšlenku, že nebude problém s nemilým pařezem udělat krátkej proces, zničit šalom, už ho bolo dosť. Vzal sem lopatu, sekyru, krumpáč a jeden tátův vojenskej granát. Po dvou hodinách usilovnýho kopání sem byl už zničenej, naštěstí po chvíli přišel Martin, dal si pivo a opojen blaženým nápojem se dal do díla. Aby si nikdo neyslel, že to je jen nějaká ulejvácká práce, tak nás teda nezná, Martin je programátor a umí programovat a já zase sedím u počítače celý dny a kreslím baráky. Takže prostě pracanti k pohledání. Martin je teda krapet pracantnější, pač narozdíl odemě jezdí poctivě fachčit, já nemám tolik času, protože mi ho kradou v Brně skřítci. Aby jste věděli, jak se takovej pařez vykopává - obecně se obkope nějakým kvalitnějším rejčem, pač normální sráčskej rejč by vydržel maximálně půl hodiny a zvohejbal by se na kořenech, to je pak hovno práce. Takže kopeš dokola pařezu, obkružuješ ho a po dosažení určitý hloubky jej začneš podkopávat, až se začne kejvat. Není to taková prdel, dá to práce jak sviň. A jak si tak kopeš, začínaj se ti vysílením klepat ruce, bolet záda a zařezávat trenky do prdele. No a aby ses s pařezem nesral celou dobu a nevysílil ses uplně, dojdeš si pro traktor značku Faun a přes řetěz jej vyloženě vyrveš ze spárů matičky rodné země. Někdy se stane, že ti země nechce vydat pařez a zápasí s tebou a pařezem, to se pak jeden celkem diví, když ten druhej dostane Fauna na "zadní" a málem jej otočí vzhůtu nohama. Kamarád říkal, že ideální na vytahování pařezů je tank nebo 2 až 3 granáty naráz odjištěné. To jsme ovšem z nedostatku času nestihli vyzkoušet, recenzi na toto téma napíšeme možná nejdřív za rok. No a co dělat s pařezem, když je již vytažen ? Na to je jedna ideální odpověď - naporcovat jej a nechat vyschnout na topení v zimě - například do krbu.

Upozornění

Jinak jen tak pro zajímavost mizici.com nabízí službu vytahování pařezů z vašich pozemků, cena je ovlivněna velikostí pařezu. Většinou se pohybuje kolem tísíc pět set až dva tisíce kaček a dvou žvejkaček za kus. Popřípadě bereme i naturálie. :)

Souvisejicí články
Chybný technologický postup při opravě fasády.
Proč nezaměstnávat Ukrajince a podobnou svoloč.
Turbo šrouby
Redukční ventil - regulace tlaku ze stoupaček
Plaster (multifinish) - jak natahovat lesklý strop
Test - Stavební materiály III
Test - Stavební materiály II
Test - Stavební materiály
Postup a použití parozábrany pod sádrokarton v podkroví
Chybná pokládka hydroizolačních pásů na bázi asfaltuFocený špatný postup
Stupeň konzistence betonu
Detail návaznosti základu na dřevěný sloup
DMconstruction
Předávací protokol, vzor
Vylepšení tepelně izolační vlastnosti cihel PorothermPTH a perlit
Výpočet plochy spár ve zdi a objemu malty spar.Pomůcka pro urychlení práce
Značení hodnot požární odolnostiKritérium hodnocení požární bezpečnosti
Špatná aplikace nopové fólie
DM construction vizitky
Byt na Spořilově, rekonstrukce.. plán nového stavu v pdf
Stěhování stavebních buněk nákladním autem s hydraulickým ramenem
Statické zajištění samostatné fasádní zdi pro památkářeLondýn, pár fotek provedení
Mr Carpenter v akci neb jak nezatloukat hřebíkhumor
Vsakovací nádrž - soakawayElephant lane, London
Minimální spád ploché střechyDle normy ČSN 731901
Trial pits - odkrytí základů pro zjištění únosnosti.Fota postupu
Uzemnění měděného vodovoduDle EN, Anglie
Trvalé podepření rohu garáže stojkou bedněníLenost...
Schéma zapojení žárovky od rozvaděčeZapojení pomocí svorkovnice a vypínače.
Zapojení drátů do zásuvkyModrej, černej a zelenej vodič.
Polyuretanová tepelně izolační pěna 50 mmDesky 50mm tlusté
Začátek přístavby Elephant ln., LondonČást 1 přístavby k domku - exteriéry
Vloženo: 09.12.2006 21:31
Přečteno:9835
Autor: David Mizera

Hlasů: 10 Hodnocení(jako ve škole): 2.6
 

Komentáře (2)

   -     Nový Komentář
Autor:
 pascal
Datum:
  28.10.2008 23:00:31
reagovat

Jo. Pařezy jsou svině. Taky jsem klučil. Mám na to stejnou metodu. Když je to obkopaný, chytí se kolem lano-řetěz a traktůrkem se to vytáhne.

Autor:
 honza
Datum:
  24.08.2012 23:02:41
reagovat

já se jejich trháním zabývám..A když se to umí  jdou jako víno.Stačí mít velký hupcuk a kurty. Pak se ani nemusí tolik kopat jelikož hupcuk usnadní až 60% práce-hlavně kopání.Tu a tam useknout nějaký kořen a je venku.A k tomu tanku: Idální je na to VT-55 nebo VT-34.Vzhledem síle jejich navijáků(VT-55-90tun,VT-34 120tun) se pařez ani nemusí kopat jen ho musí být za co uvázat. S tankem je také trhám(oba tanky vlastním) a je to otázka 20 minut ale taky velké spotřeby nafty.