Lekce Autocadu 3.

Kategorie >>Autocad>> Lekce Autocadu 3.


V dnešní lekci trošku přeběhneme přirozenej vývoj výuky, přeskočíme trošku dále a trošku si urychlíme práci s klávesnicí.


 


13. Vyledání souboru pro editaci příkazů


Nejprve potřebujeme nalézti soubor acad.pgp.


U novějších verzí autocadu je nejjednodušší cesta přes menu tools -> customize -> edit program parameters (acad.pgp). Pokud chcete mermomocí vědět, kde je tento soubor uložen, stačí po otevření tohoto souboru v defaultním textovým prohlížeči zadat Save as ... a opsat si cestu, kterou nám prohlížeč zobrazí. Prohlížeč je povětšinou notepad.exe, prohlížeč se zadává při instalaci, případně se dá změnit v nastavení. Informace pro kutily - přirozeně je možný si toubor acad.pgp uložit jinam, ovšem nesmíme zapomenout k němu uvést cestu v tools->options->files a zde v příslušných meníčkách přidat cestu k adresáři našeho souboru (v nových verzích - první 2 meníčka).


 


14. Editace a přidání vlastních příkazů


Amatérům a bláznivejm kómákóm doporučuju si zazálohovat soubor acad.pgp ještě předtím, než něco začnou kutat jak permoníci. Každej permoník je pak rád, že dá v případě problémů vše do původního pořádku.


V souroru acad.pgp je vhodný psát ke konci souboru a viditelně si oddělit naše vlastní příkazy a to třebas takto:


;***************** MOJE PRIKAZY********************


Mezerník má stejný význam jako v asstembleru a to, že cokoliv na řádce za středníkem je pouze komentář a autocad to nebere v potaz. Uživatelský příkaz pak vypadá s komentářem kupříkladu takto:


MM, *MIRROR ;zrcadli objekt;


kde MM je náš definovaný příkaz, oddělený čárkou MIRROR je příkaz autocadu, který je zkrácen na náš definovaný příkaz MM, příkazu vždy předchází hvězdička.


V autocadu se se vyvolá pouze naťukáním MM a toť vše.


Na co si dát pozor:


a) pokud si chceme vytvořit vlastní příkaz, zkontrolujeme si vždy, zda není již definován v souboru, případně předchozí definici smažeme a budeme mít na vědomí, že jsme něco smazali, kdyby něco :).


b) tvůrci autocadu nedoporučují definovat jako příkazy tzv. aliases, tj. např. -mirror.


 


15. Načtení a používání příkazů


Načtení souboru acad.pgp dojde při restartování autocadu či případně vychytávkou a to příkazem REINIC, kdy zatrhneme výběr PGP file. Podobně lze pracovat se systémovou proměnnou RE-INIT a zadat hodnotu 16 pro nový načtení souboru acad.pgpSouvisejicí články
Katalog válcovaných profilů AutocadUčka, Lka, Ička
Katalog hladin pro Autocad.Přichystané hladiny TZB, statika, zařizováky, KP, ocel...
Lekce Autocadu 7.Základní práce s bloky
Lekce Autocadu 6.Spline křivky - vrstevnice.
Lekce Autocadu 5.Hrátky s myší, tlačítka apod.
Lekce Autocadu 4.Základní práce s hladinama.
Lekce Autocadu 2.Line, circle, rectangle, označování.
Lekce Autocadu 1.Nastavení prostředí.
Vloženo: 31.05.2007 08:47
Přečteno:4520
Autor: David Mizera

Hlasů: 6 Hodnocení(jako ve škole): 1.67
 

Komentáře (0)

   -     Nový Komentář