Lekce Autocadu 5.

Kategorie >>Autocad>> Lekce Autocadu 5.


Dnešní lekcí se vrátíme krapet zpět a to k práci s myší v autocadu (nastavení, kreslící kříž, rychlost, apod.)

 

18. Ovladače myši vs. Acad. Vřele doporučuju odinstalovat ovladač Genius mouse, pač myš pak nemá ty správný funkce. V některejch ovladačích se dají nastavit různý funkce a ne každej ruší práci s autocadem. O tom Geniusu vím, pač sem s tím měl problémy (taktéž platí pro Logitechy). Vše se dá ověřit jednoduchým vypnutím ovladače myši (bývá na liště win vpravo - ukončit ovladač).

 

19. Nastavení velikosti kurzorového kříže. V menu tools-> zobrazení-> dole velikost kurzoru (crosshair = vlasový kříž) Nejrozumější je nastavit na 100% - při výběrech je jednoduše rychle vidět, co padne do označovacího čtverečku apod.

 

20. Použití myši při kreslení. Zvětšování ve výkresu - scrollujeme (kroutíme) pouze kolečkem myši. Posouvání zobrazené části výkresu - máčkneme prostřední tlačítko (či kolečko) držíme jej a pohybujeme celým výkresem. Posouvání zobrazené části táhnutím - zmáčkne se Ctrl a kolečko myši a pohybuje se myší. Celkem nic moc funkce, ale pro ouplnost uvádím. Ještě pro oupelnou oupelnost uvedu oupelnej nesmysl a to zmáčknutí kláves pp, ctrl a pohybem myši to dělá něco podobnýho prakticky neobládatelnýho. Ani obládačem se nedá pomoct. Pravé tlačítko - slouží k provádění příkazu či k výběru objektů. Levé tlačítko - dle nastavení může buď opakovat příkaz (nedoporučuju - ztráta šikovných funkcí jako vlastností, rychlých voleb apod.). Dvojí poklepání koleškem - zobrazí se celej výkres. Tj. pokud kreslíme dům a máme zobrazenej na celý obrazovce záchod, zobrazí se nám po dvojím poklepání zase celej dům. Taktéž funguje ma mega hyper zvětšení, dyš uš nevidíme ani barák a vidíme jen malou tečku.. po dvojím poklepání máme šmahem zobrazen zase barák.

 

21. Nastavení rychlosti zoomování při scrollování myší. Příkaz zoomfactor zrychluje zoomování a různý vychytávky s myší.

_____________________________________________________________________________

To bych řek, že by mělo stačit.Souvisejicí články
Katalog válcovaných profilů AutocadUčka, Lka, Ička
Katalog hladin pro Autocad.Přichystané hladiny TZB, statika, zařizováky, KP, ocel...
Lekce Autocadu 7.Základní práce s bloky
Lekce Autocadu 6.Spline křivky - vrstevnice.
Lekce Autocadu 4.Základní práce s hladinama.
Lekce Autocadu 3.Úprava a tvorba uživatelských příkazů.
Lekce Autocadu 2.Line, circle, rectangle, označování.
Lekce Autocadu 1.Nastavení prostředí.
Vloženo: 14.06.2007 18:38
Přečteno:4319
Autor: David Mizera

Hlasů: 1 Hodnocení(jako ve škole): 4
 

Komentáře (0)

   -     Nový Komentář