Cobák na pivu

Kategorie >>Vařeni s mizikem>> Cobák na pivu


Vemeš jednoho psa, kerej je k dispozici nebo se stavíš v sousedovic boudě. Nejchutnějčí odrůda psa je vesnickej čokl, co má monokl. No, máš psa tak tě čeká nelehkej úkol - nějak slušně ho odkrouhnout. Leskdo na to má průpravu ze zabíjení kaprů, oproti normálnímu člověku má výhodu prachbídnýho svědomí a vědomí vraždy mu nedělá problém. Jeden takovej člověk je kamarád Dimo. Dimo je šikovnej kluk, kterýmu patří leckterej dík za vylepšování receptu. Dimovo prvním zlepšovákem byl návod na vypichování psích očí. Vypíchnutý oči připravuje jako oblíbenou labužnickou pochoutku odděleně. Abych nějak moc neodbíhal od tématu odkrouhnutí, téma jednoduše přeskočím.

 

Takže máš nachystaný maso ze psa, jak jsi k němu přišel, není pro tenle recept důležitý. Teď si teda pořádně zapamatuj následující přípravu. Masu dáš nakládačku - zmlátíš ho třeba kladívkem nebo spodkem skleničky a řekneš, že uklouzlo v koupelně.Posolíš ho a potřeš rozmačkaným česnekem. Nakrájíš cibulku na kolečka asi 8 mm tlustý - viděl bych to zhruba na nějaký dvě - tři cibule. Cibuli dáš do hlubší misky, posypeš ji provensálským kořením a promícháš ji rukama. Maso necháš ležet uprostřed misky s cibulí a zaleješ ho černým pivem - buď Nová Paka nebo Svijany. Je možný použít i jiný pivo, ale vzhledem k nevhodnýmu složení jiných druhů a značek piva, nezaručuju špičkovou chuť výslednýho jídla. Teď to vezmeš a dáš do lednice na nějakou dobu - ideálně přes noc - v noci se totiž mění chuť masa (buňky svaloviny se ve spánku zásobujou živinama - živiny nemá maso odkud brát, tak je natáhne z nálevu. Tím to maso pěkně ochčijeme, pač s takovou vychcaností nemohlo počítat ani ve snu...).

 

Druhej den teda příjdeš k ledničce, od huby ti tečou sliny, jakou máš chuť na mizik jídlo. Nezapomeneš se podívat na www.mizici.com, jesli tam nepíšou nějaký zlepšováky o receptech. Z ledničky vytáhneš maso ze směsi, a dáš ho na pánvičku. Začneš ho smažit, dáš pozor, ať ho vůbec nespálíš. Maso se smaží tak dlouho, až začne na povrchu pěkně zlátnout. Teď vezmeš cibuli a flákneš ji vedle masa na pánvičku. Trošku ji posmažíš, hlídáš přitom maso, aby se nespálilo. Ideální je cibulka, která je nazlátlá a sklovatá. Je trochu problém v odhadu, kdy přidat k masu cibulku, ale za pár seancí s mizici.com budeš všechny fígle znát a pokud nejsi úplně vypatlanej, tak je budeš i zvládat. Teďkonc poliješ mix na pánvičce pivním nálevem z misky a sporák dáš na minimum. Najdeš nějaký víko, poklop nebo aspoň talíř, kerým přiklopíš pánev. Sem tam to zamícháš a necháš chvíli povařit.

 

Dimo mi teď říkal : 'napiš tam, co by to měli vařit cobáka asi patnáct minut'. Pro vysvělení - Dimo je cizinec, říká o sobě, že je Rus, ale kdo ví odkud přišel. Sem tam si plete slova, jako místo že říká co a sem tam pro zpestření prokládá češtinu slovama jeho kmene jako třeba cobák ... cobák není chrobák, jak sem si naivně myslel, ale pes. Zpět k receptu - po těch patnácti minutách bys to měl vypnout a na dvacet třicet minut nechat uležet. Jako příloha se hodí vše kromě knedlíků, ozkoušený mám brambory (pečený i vařený), chleba a rejži. Dimo říká, že jim mám napsat, že cobák se dá případně nahradit i jiným masem jako z krávy, prasete nebo nejlíp kuřete.Souvisejicí články
Jak se dělá Arménský tradiční chléb
Kuřecí stejk Mizik Powa
Oběd z ledničky, plesnivej
Sójové, rýžové či kukuřičné řezy s máslem a rajčetem.Rychlo receptura
Těstoviny s uzenýmKulinářská pochoutka z dílny mizici.com
Gulášovka za pár minutRychlorecept
Špenátový koláčExterní šéfkuchařka mizici.com
Jarní salátrychlý a nenáročný recept
Gulášovka xtrm.stanislav popela
Vylepšení pizzy ze supermarketu.Pokus dodat aspoň trochu chutě.
Recept buřty s pivem IIEdit DM: vědecký výklad dle odborníka MM. :)
Kuře na leču s pomerančem.Rychlorecept - max. 5 minut.
Gulášovka Cartmanova pálící prdelRychlorecept polívky sáčkaté.
Okurkový salátrychlorecept, tradičně české provedení
Kuře na Hawaii způsobRychlorecept.
Česnečkou na nachlazeníRychlorecept.
Mizící kapsadíl šest a půl z velké knihy receptů
Mizik stejk ze zkaženýho sejraedice vaříme ze zkažených surovin
Brambory s tvarohemJak jedli tvaroh jihočeský sedláci, zatímco masové kolegy z Chlumce věšeli
Buřty s pivemrecept na jídlo s pronikavou chutí.
Vloženo: 08.10.2006 21:12
Přečteno:3786
Autor: David Mizera

Hlasů: 4 Hodnocení(jako ve škole): 1.75
 

Komentáře (2)

   -     Nový Komentář
Autor:
 kecuk
Datum:
  07.01.2007 23:27:02
reagovat
A co takle cobak na kecuku?
Autor:
 dm
Datum:
  11.01.2007 13:38:28
reagovat
:) kecukem se da taky predavkovat a pak nebencnes ani kecuk :)